HOŞGELDİNİZ

Okulumuzda halen okumakta olan ve okulumuzdan mezun olmuş olan öğrencileri buluşturmak, öğrencilerin, öğretmenlerin, velilerin görüşlerini, önerilerini ve etkinliklerini paylaşmak amacıyla Kastamonu İHL ve Anadolu İHL paylaşım alanı yayına başlamıştır....

*Siteye yazı, mesleki çalışma, hatıra resmi de dahil her türlü konuda katkıda bulunmak için hazırladığınız dosyaları kastamonuihl@mynet.com adresine mesaj olarak gönderebilirsiniz.


11 Haziran 2008 Çarşamba

Diyanet'te Görev

Diyanet İşleri Başkanlığı, taşra teşkilatında bulunan cami ve mescitlerdeki din görevlisi ihtiyacının karşılanması amacıyla bin 779 sözleşmeli imam-hatip alacak.

Diyanet İşleri Başkanlığının resmi internet sitesinde yer alan duyuruya göre, başvuracaklarda 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinin (A) bendinde belirtilen şartları taşıma, İmam-Hatiplik Yeterlik Belgesi'ne sahip olma, 2004 veya 2006 KPSS (B) grubu sınavlarından herhangi birine girmiş ve en az 40 puan almış olma, erkek olma, Emekli Sandığı, Bağ-Kur ve Sosyal Sigortalar kurumlarından herhangi birinden emekli aylığı almıyor olma, İlahiyat Fakültesi mezunu, ilahiyat önlisans mezunu, hafızlık belgesine sahip imam-hatip lisesi mezunu veya imam-hatip lisesi mezunu olma şartı aranacak. Adaylar en fazla 5 il tercihinde bulunabilecek. Şartları taşıyanlar, başvurularını 20 Haziran 2008 tarihine kadar ''www.diyanet.gov.tr'' adresindeki ''Personel Hizmetleri'' bölümüne girerek, bu sayfada bulunan ''Sözleşmeli Personel E-Başvuru'' adresi üzerinden yapacak. Adaylar web üzerinden kayıt işlemlerini yaptıktan sonra başvuru için gerekli evrakla birlikte il müftülüklerine müracaat edecekler. Bilgisayar ortamında illere yerleştirilen adayların il içerisindeki görev yerlerinin tespiti, köyler ve küçük yerleşim yerleri öncelikli olmak üzere il müftülüklerince yapılacak. Yerleştirme, bilgisayar ortamında KPSS puanı baz alınmak suretiyle öncelikle ilahiyat fakültesi mezunları arasından, boş kontenjan kalması halinde bunlara ilahiyat önlisans mezunları ile hafız imam-hatip lisesi mezunları arasından seçilecek. Yerleştirme işlemleri sonrasında, herhangi bir sebeple adayların başka bir ile nakil talepleri karşılanmayacak.

Haberin ayrıntıları için bknz.

Hiç yorum yok: